Erik Ten Hag dokazuje, že je vítězem v Manchesteru United

Když se hráči Manchesteru United objevili na balkóně stadionu ve Wembley, aby si vyzvedli Carabao Cup po svém nedělním vítězství 2:0 ve finále nad Newcastlem, byli všichni přivítáni velkým jásotem od svých jásajících příznivců.

Ale nejhlasitější jásot byl vyhrazen, když se vedle nich objevil manažer klubu Erik ten Hag.

Fanoušci United uznávali základní pravdu, že to bylo Nizozemcovo vítězství, které bylo možné díky významným změnám, které provedl v posledních devíti měsících, a odolnosti a charakteru, které vštípil svému týmu.

Triumf United nebyl nijak zvlášť atraktivní, ale hráči našli způsob, jak vyhrát a zajistit první trofej klubu na šest let. Sám Ten Hag to dokonale shrnul, když řekl: "Nebyl to nejlepší fotbal, ale byl účinný."

Finále není místem, kde můžete hrát svůj nejlepší fotbal, je to pouze místo, kde se vyhrává, a ukázalo se, že v Ten Hag United mají nyní jako manažer skutečného vítěze.

Na velká prohlášení je možná příliš brzy, ale Ten Hag se zdá být manažerem, kterého United hledali od doby, kdy Sir Alex Ferguson před deseti lety odešel do důchodu.

Minulý týden spolu večeřeli v restauraci v Cheshire a v neděli se po vítězství United objali v útrobách Wembley, než se později vyfotili s trofejí Carabao Cup.

Ten Hag má mnoho stejných vlastností jako jeho legendární předchůdce: důraz na disciplínu, zaměření na charakter a odolnost, zdánlivě neuhasitelnou touhu po vítězství a schopnost řídit a ovládat hry.

To je to, co se stalo ve Wembley, kde se Newcastle může cítit zarmouceně, jejich ještě delší čekání na trofej se prodloužilo.

Přestože se tým Eddieho Howea prosadil ve hře, měl 61% držení míče a více střel než United, jediná statistika, na které opravdu záleželo, byla, že jejich soupeři dvakrát skórovali, zatímco oni nedokázali vstřelit gól.

Newcastle začal jako silnější strana a zdálo se, že těží z týdenní pauzy, kterou si užili před finále, zatímco United, který hráli proti Barceloně jen tři dny předtím, trvalo déle, než se do hry vypracoval.

Už po osmi minutách dostal Diogo Dalot za faul na Allana Saint-Maximina žlutou kartu a ve 32. minutě překonal portugalského pravého obránce v pokutovém území francouzský křídelník, jehož střelu z úzkého úhlu poté vyrazil David De Gea. .

Ale o minutu později United konečně převzali kontrolu, když Casemiro zamířil z brilantně provedeného přímého kopu od Luka Shawa, a o šest minut později Marcus Rashford zdvojnásobil svůj náskok, když jeho střela zásadním způsobem odvrátila Svena Botmana a vyhnula se Lorise Kariuse.

Zdálo se velkorysé, téměř nespravedlivé, že se United mohli vrátit do své šatny o poločase s dvoubrankovým náskokem, ale když na tom záleželo, ožili.

Odtamtud to bylo všechno o bystrém vedení hry Ten Hag ao střídáních, kterými zajistil vedení United.

V poločase manažer United sundal Dalota a rozhodl se, že když už dostal žlutou kartu, představoval příliš velké riziko. Aaron Wan-Bissaka, který měl smůlu, že nezačal finále, zaujal jeho místo a byl pravděpodobně nejlepším hráčem United ve druhém poločase, když mu nic nedovolil.

Představení Marcela Sabitzera a Scotta McTominaye z lavičky po 69. minutě mohlo vypadat defenzivně, ale ve skutečnosti poskytlo United větší ochranu.

United se nyní spokojili s tím, že se posadili a nechali Newcastle, aby k nim přišel, ale jejich soupeři se snažili De Gea otestovat a jejich nejlepší úsilí přišlo až v 88.th minutě, kdy střela střídajícího Jacoba Murphyho tečovala těsně vedle tyče.

Bylo to na straně Ten Haga, kdo se zdál být pravděpodobnější, že znovu skóruje, a měli vlastně navýšit svůj náskok, když se dvakrát utrhli ve druhém poločase, ale Karius zachránil před Rashfordem a Brunem Fernandesem.

Vítězství mělo na sobě punc Ten Hag: partnerství Lisandra Martineze a Raphaela Varanea, podpis Casemira, velkolepé oživení Marcuse Rashforda a Wan-Bissaky a působivé lednové smlouvy o hostování Sabitzera a Wouta Weghorsta.

V posledních letech panuje frustrace z toho, že United naverbovali špatné postavy, které pro atmosféru v šatně nic neudělaly, ale jejich úspěch v hledání těch správných postav byl vidět na oslavách týmu.

Varane a Casemiro mezi sebou vyhráli devět Ligy mistrů; Varane a Martinez vyhráli Světový pohár, ale všichni slavili vítězství na Carabao Cupu se stejnou vášní a nadšením.

Ten Hag vytvořil skupinu vítězů k obrazu svému. Po pozápasové tiskové konferenci si Nizozemec zapomněl vzít s sebou trofej. "Můžu to nechat, protože dostaneme další," vtipkoval.

Ten Hag už začal pomýšlet na další vítězství a v této sezóně jsou na jeho straně stále tři další trofeje.