Včasné hlasování vyhrává, místa v epicentru (opět) a přehlídky kreativních ministrů

Early Voting ztroskotalo na velmi vychvalovaném Epicentru, aby zajistilo vítěznou sérii 147. Preakness Stakes a získalo vítězný podíl z peněženky závodu ve výši 1.5 milionu dolarů. Nebylo to tak velké překvapení jako před dvěma týdny v Kentucky Derby, ale výsledek s umístěním v Epicenteru byl děsivě stejný. Vzhledem k velkému favoritismu, který Epicenter projevil penězi na trati, přineslo Early Voting také docela povzbuzení, když za vítězství zaplatilo 13.40 $. Epicenter, drtivý favorit, zaplatil na místě očekávaně nízkých 2.80 $. V show Creative Minister, jehož kurz se snížil v pozdních směnách před časem zveřejnění, zaplatil 4.20 $.

Co se týče klisničky Secret Oath, zahrála čtvrtou hru, udělala velký, odvážný pohyb na vrcholu úseku, který ji na několik krátkých sekund posunul na třetí místo. A vypadala, že by si peníze mohla udržet, ale neudržela se, což zklamalo mnohé, kdo vkládali své naděje do jejího stylu vítězného Oaks. Skippylongstocking zajel poměrně nevýraznou pátou.

Samotný styl Epicenter byl jeho zkázou. Vzal zpět na startu a pracně se propracovával přes smečku na zadním úseku, v jednu chvíli volající popsal favorita jako uvězněného za „zdí“ koní. Toto katastrofální sestupování do zadní části týmu zanechalo Epicenter jednoduše příliš mnoho práce do vzdálenější zatáčky az ní do domácího úseku. Nešlo ani tak o to, že prohrál závod špatným běháním, ve skutečnosti běžel talentovaný sportovec velmi dobře – šlo spíše o to, že dovolil, aby závod běžel před sebou, a to ho dostalo do větších problémů, než mohl. zvládnout, když se na něj řítila cílová čára. Na předčasném hlasování rozhodně nabíral na délce úseku a skončil dobře, i když o místo dále od místa, kde si jeho konexe, peníze a bookmakeři mysleli, že bude.

Vítěz si pro sebe zinscenoval úplně jiný Preakness. Early Voting prorazilo velmi dobře a dostalo se přímo k závodění, usadilo se na druhém místě, těsně mimo tempo, kterým byl Armagnac ve velké části zadní části. Toto stálé drcení zanechalo Early Voting v lepší pozici, aby mohl dělat to, co chtěl, když on a ostatní přední závodníci objeli vzdálenou zatáčku a přesunuli se do úseku. Nebylo to jen tím, že Early Voting neměl před sebou žádný provoz. Žokej Jose Ortiz předvedl svého koně brilantní, taktickou jízdu bez tření. Společně vyučovali mistrovskou třídu, jak zůstat na špici závodu sázek.