Duo vstřelilo 3 góly v Ronaldově chaotickém debutu v Saúdské Arábii

Fotbalové ikony Cristiano Ronaldo a Lionel Messi oslnil ve čtvrtek dav v Saúdské Arábii v možná posledním zápase mezi těmito dvěma legendami, přičemž Ronaldo skóroval dvakrát při svém velmi očekávaném debutu za saúdský fotbalový tým poté, co Messi vstřelil první gól chaotického zápasu.

Klíčová fakta

Ronaldo (37) byl kapitánem hvězdného týmu s hráči z jeho klubu Al Nassr a kolegy z Rijádského týmu Al Hilal, zatímco Messi (35) nastoupil do francouzského klubu Paris Saint-Germain v přátelském utkání na zaplněném King Fahd International. Stadión.

Messi otevřel skóre ve třetí minutě, zatímco Ronaldo se trefil z penalty ve 34. minutě a znovu těsně před poločasem.

Ronaldo byl ze zápasu vystřídán v 61. minutě, zatímco Messi byl vyřazen o minutu později.

PSG vyhrálo vzájemný zápas 5:4, přestože obránce Juan Bernat dostal ve 39. minutě červenou kartu.

Co sledovat

Ronaldo odehraje svůj první zápas v saúdské lize v neděli, kdy se Al Nassr utká s Al Ettifaq.

Co nevíme

Není jasné, zda si Messi a Ronaldo ještě někdy zahrají proti sobě. Al Nassr se pravděpodobně utká s evropskými soupeři pouze v několika přátelských zápasech v průběhu roku, zatímco Messi byl spojené k budoucímu přesunu do týmu Major League Soccer Inter Miami, což by hru mezi těmito dvěma znamenalo ještě nepravděpodobnější.

Velké číslo

210 milionů dolarů. Tolik bude Ronaldova smlouva s Al Nassrem na 2 1/2 roku údajně zaplatit mu.

Tečna

Messi překonal Forbes Seznam 2022 nejlépe placených sportovců s ročním výdělkem 130 milionů dolarů, zatímco Ronaldo se umístil na třetím místě s výdělkem 115 milionů dolarů.

Klíčové pozadí

Většina fotbalových pozorovatelů považuje Messiho a Ronalda za jedny z nejlepších, kteří kdy hráli tuto hru, a jejich desítky zápasů v průběhu let se staly sportovní legendou. Rivalita mezi nimi vyvrcholila na začátku roku 2010, kdy byli na vrcholu své kariéry a hráli za úhlavní rivalské kluby ve Španělsku – Ronaldo nastupoval za Real Madrid, zatímco Messi byl v FC Barcelona. Ti dva převedli své úspěchy na hřišti do finančního úspěchu, ale jejich rivalita se dokonce rozšířila do obchodních podniků: Ronaldo má doživotní podporu s Nike a Messi má doživotní smlouvu s Adidas.

Další čtení

Al Nassr tvrdí, že Ronaldo nemá ve smlouvě žádnou klauzuli, která by podpořila kandidaturu na mistrovství světa v Saúdské Arábii (Reuters)