DFL Supercup nabízí důležité lekce pro Bayern Mnichov a RB Lipsko

Bayern Mnichov a RB Lipsko zahájily sezónu Bundesligy 2022/23 velkolepým způsobem. Rekordmeister a současní vítězové DFB Pokal se v sobotu utkali v DFL Superpoháru před 47,000 3 fanoušky v Red Bull Areně v Lipsku. Po vedení 0:45 v prvních 3 minutách od Bayernu Lipsko zaútočilo zpět a propadlo těsně, přičemž zápas skončil 5:XNUMX ve prospěch Rekordmeistera.

Jamal Musiala (14'), Sadio Mané (31'), Benjamin Pavard (45') zajistili Bayernu přesvědčivé vedení. Pak Marcel Halstenberg (59') postavil Lipsko na palubovku, než Serge Gnabry (66') zdánlivě hru odložil. Ale Christopher Nkunku (77') a Dani Olmo (89') to dotáhli těsně před Leroy Sané (98') definitivně ukončil hru.

"Nejsme spokojeni," řekl Dani Olmo o pokusu Lipska o comeback po zápase. Španělský křídelník byl viditelně frustrovaný prvním poločasem Lipska a hlubokou dírou, kterou klub položil. "Musíme se zlepšit a poučit se z této hry a několika posledních zápasů."

Olmo narážel na zápas proti Liverpoolu, který Lipsko prohrálo 5:0. Výsledek, který se někdy v sobotu také zdál možný. Zejména Jamal Musiala z Bayernu předvedl bouřlivý zápas a byl snadno nejlepším hráčem na hřišti.

"Umíme si vytvořit spoustu šancí a musíte se ujistit, že jsme nemilosrdní i v defenzivě," řekl Musiala. Německý teenager hrál na pozici roamingového čísla 10 nalevo a měl dostatek prostoru pro kreativitu. "Levá strana je velmi otevřená a vždy se můžete otočit, abyste mohli vyjít ven nebo vejít dovnitř."

Lipsko Musialovi usnadnilo najít místnost, přerušit čáry a způsobit nejrůznější nebezpečné okamžiky. Naštěstí Leipzig, ale Musiala po 60 minutách odešel. Bez teenagera mohli útočníci z Lipska najednou volně útočit, protože jejich vlastní zadní linii už nehrozilo, že budou rozebráni, což jim umožnilo být dobrodružnější.

"V prvním poločase jsme hráli špatně," řekl po zápase brankář RB Leipzig Peter Gulacsi. „Po setech jsme jim dali alespoň dva góly. Nebyli jsme dostatečně ve střehu a se třemi góly v poločase nebylo snadné vrátit zápas. Zasloužili si vyhrát zápas, protože celých 90 minut; byli lepším týmem."

Nakonec došlo k několika důležitým lekcím pro oba kluby pouhou jednu sezonu před tím, než Bundesliga skutečně začala. Pro Lipsko to bylo podruhé v krátkém sledu, kdy proti špičkovému týmu inkasovalo pět branek. "Není to tak, že dostáváme tolik gólů," řekl Gulacsi.

Lipsko ukázalo deficity v obraně a v přechodovém utkání proti Bayernu. V prvním poločase působil systém Domenica Tedesca chaoticky a jeho tým se často chytal při rychlém posunu míče dopředu. Útočník Christopher Nkunku se zdál ztracený a hra se zlepšila až poté, co Olmo nastoupil ve druhém poločase (52').

Svou roli pro Bayern sehrály i střídání, ale v jejich případě negativně. Hra se otočila, když byl v 60. minutě vyřazen Musiala. Devatenáctiletý hráč šéfoval středu zálohy a byl neuvěřitelně důležitý v přechodových okamžicích.

I když to nebyl žádný předkrm, Musiala prohlásil, že by měl být považován za základního člena prvního týmu. Dalším faktorem byla obrana Bayernu a záložníci Dayota Upamecana a Lucase Hernándeze se ve druhém poločase snažili udržet vysoký tlak Lipska a převahu ve středu pole.

Nagelsmann bude mít jistě obavy z toho, že jeho tým málem rozdá vedení 3:0 a poté vedení 4:1. Rekordmeister má co dělat; dostat novou posilu Matthijse de Ligta do kondice bude rozhodující pro zvýšení defenzivní bezpečnosti. Musiala a Marcel Sabitzer byli vrcholy Bayernu Mnichov.

Sečteno a podtrženo je, že pro Bayern ještě zbývá zapracovat. Nagelsmann se ale na výsledek podívá s tím, že i když na jeho straně existují problémy, konkurenti jako RB Lipsko jsou ještě hodně daleko od toho, aby v této sezóně skutečně vyzvali jeho tým k titulu.

Manuel Veth je hostitelem Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Byl také publikován v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a několika dalších prodejnách. Sledujte ho na Twitteru: @ManuelVeth