Davies, Musiala a Choupo-Moting píší titulky, když Bayern porazil Augsburg 5-2

DFB Pokal neboli Německý pohár je speciální a středeční večer nebyl jiný, protože Augsburg hostil Bayern Mnichov, což se pro fanoušky ukázalo jako podívaná. Bayern vyhrál zápas 5:2 díky gólům Erica-Maxima Choupo-Motinga (27' a 52'), Joshuy Kimmicha (53'), Jamala Musialy (74'), Alphonso Daviese (91') s Madsem Pedersenem ( 9') a Dayot Upamecano (OG 65') skóroval za Augsburg.

Pár věcí vyniklo v WWK Areně v Augsburgu. Bayern Mnichov stále bojuje s obranou, ale na rozdíl od začátku sezóny je nyní schopen své soupeře opět převyšovat.

Hodně z toho je způsobeno skutečností, že Musiala je zpět ve 100% kondici a nyní rozvíjí podivný vztah s Kanaďanem Daviesem na hřišti i mimo něj. Davies mluvil na začátku tohoto týdne o tom, že Musiala a ne Barcelonský Gavi měl vyhrát cenu Kopa od France Football, která se uděluje nejlepšímu mladému hráči planety.

„Možná vám odepřeli vaši Kopa Trophy, ale neodmítnou vám váš budoucí Zlatý míč,“ napsal Davies na Twitteru. "Phonzy je pro mě jako velký bratr," řekl Musiala Obraz reportér Tobi Altschäffl po zápase. “ Jeho slova mě překvapila, ale také potěšila. Cílem každého hráče je jednoho dne vyhrát Zlatý míč.“

Oba se spojili a vytvořili 2:4 v době, kdy Augsburg hrozil návratem do zápasu. Davies vybojoval míč u rohového praporku, poté dribloval na střed, kde si všiml Musiala a teenager pak fantastickým zakončením zevnitř vápna skóroval. Byl to gól ze spojky v pravý čas a zakončil oživující se stranu Augsburgu.

Nicméně hlavní trenér Julian Nagelsmann nebyl ze hry úplně nadšený. "Řekl bych, že to byl klasický pohárový zápas s mnoha tam a zpět," řekl Nagelsmann. „Utkání jsme nezačali dobře; prvních deset minut nebylo dobrých. Byli jsme velmi nedbalí a vyhráli jsme příliš málo duelů. Pak jsme měli dost šancí na to, abychom zápas ukončili brzy před přestávkou."

Pozitivní pro Nagelsmanna však bude, že se Bayernu podařilo dostat se z deficitu, s čímž se jeho tým na začátku této sezóny občas potýkal. Hlavní trenér Bayernu ve skutečnosti dříve v sezóně poukázal na to, že prvních 20 minut hry je pro jeho stranu klíčových, aby se zajistilo, že se soupeř nemůže zakotvit ve vlastní koncovce.

Augsburg tu možnost určitě měl a Bayernu trvalo do 27. minuty, než našel řešení. Ale na rozdíl od předchozích zápasů, kde se pak snažili najít další cíle, tentokrát zůstal Rekordmeister neúprosný a překonal Augsburg o pět gólů.

"Bohužel jsme promarnili mnoho šancí," řekl Nagelsmann. „Pak jsme měli dobrou poločasovou analýzu a řešili věci. 20 minut po přestávce bylo velmi, velmi dobrých. Byla to velmi dobrá reakce s velmi dobrým presováním."

Davies a Musiala byli určitě klíčoví v tomto období ve druhém poločase. Ale nebyli jediným důvodem, proč to Bayern otočil. V Choupo-Moting se zdá, že Nagelsmann konečně našel toho pravého muže, který zaplní prázdnotu po Robertu Lewandowském.

Kamerunčan si nyní v posledních čtyřech zápasech za Bayern připsal čtyři góly a dvě asistence. Ve dvou z těchto zápasů, proti Freiburgu (5:0) v Bundeslize a nyní proti Augsburgu, nastoupil Choupo-Moting a jeho výkony mu daly argument pro další hrací čas.

Zdá se, že Nagelsmann s tím nesouhlasí. „Obecně platí, že nikdo není zaručeným startérem; chceme v konkurenci udržet,“ řekl Nagelsmann. "Ale dnes si pro sebe udělal případ." Druhý gól byl klasický ne. 9 gól; byl přesně na správném místě."

Pomineme-li partnerství Musialy a Daviese, oživení Choupo-Moting je dalším počinem z několika posledních her. Zda to vydrží, se teprve uvidí, ale to se dozvíme už o víkendu, kdy se Bayern utká s Bundesligovým Hoffenheimem.

Manuel Veth je hostitelem Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Byl také publikován v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a několika dalších prodejnách. Sledujte ho na Twitteru: @ManuelVeth