Dallas Mavericks se vrací domů po neuspokojivém výletu v 5 hrách

Dallas Mavericks absolvovali pětizápasový road trip Západní konferencí, první ze tří takových cest v této sezóně. Nezačalo to dobře, protože Dallas spadl do Oklahoma City Thunder a skončil ještě hůř, když Mavericks dvakrát vyfoukli Portland Trail Blazers.

Celkově šli Mavericks na výlet 1-4 se ztrátami s Thunder, Los Angeles Clippers a Blazers. Jejich jediná výhra přišla v thrilleru s dvojitým prodloužením proti LeBronu Jamesovi a navíjejícímu se Los Angeles Lakers. Pokud Mavericks doufali, že na cestě najdou nějaká pozitiva, je jich málo.

"Mysleli jsme si, že to pro nás bude dobrý výlet, abychom mohli zlepšit náš silniční rekord," řekl hlavní trenér Mavericks Jason Kidd poté, co v neděli večer propadl s Blazers 140:123. "Bohužel jsme narazili na některé týmy, které hrály dobře."

Při vstupu do roadtripu existovala naděje, že by Dallas mohl vrátit do rotace buď Doriana Finney-Smitha nebo Joshe Greena. Po celé týdny byli oba odstaveni se zraněními – natažením pravého adduktoru pro Finney-Smitha a výronem pravého lokte pro Greena. Ani jeden nehrál; Zelená však může vrátit se k akci tento týden.

Získat jednoho nebo oba zpět by bylo přínosem pro pokornou obranu Mavericks. Obrana Dallasu je v lize na dvacáté páté pozici s hodnocením obrany 114.7. Během pětizápasového road tripu tým zveřejnil hodnocení obrany 124.3, což je předposlední místo za posledních pět zápasů pro každý tým.

"Jen opravdu špatná obrana, víš," řekl Luka Doncic po vyřazení prvního zápasu s Blazers, který Mavericks prohráli 136:119. „Nechali jsme je jen tak projít. Byla to docela špatná obranná noc."

Doncic byl nepochybně světlým bodem týmu během jeho roadtripu. Zasáhl vítěze zápasu ve dvojnásobném prodloužení proti Lakers a zároveň zaznamenal další 35bodový triple-double. Doncic zaznamenal ve třech zápasech průměrně 31 bodů, 10.3 doskoků, 10 asistencí a 1.3 zisku.

Nehrál proti Thunder ani ve druhém zápase proti Blazers. Oba byli druhou noc zády k sobě. V této sezóně většinu těchto zápasů odehrál. Dallas prohrál každý zápas, ve kterém seděl.

Dalším světlým bodem, zejména v neděli večer, byl nováček Jaden Hardy, který získal trochu herního času. Objevil se ve všech pěti zápasech a průměrně 17.3 minuty za noc k tomu přidal 9.2 bodu, 1.6 doskoku a 1.4 asistence. Hardy odehrál nejlepší zápas své krátké kariéry ve druhém zápase proti Blazers. Za 25 minut mimo lavičku nastřílel 27 bodů, což je nové kariérní maximum.

"Bylo dobré být tam venku a pomoci týmu," řekl Hardy. "Jen jsem se tam chtěl dostat, a jakmile jsem slyšel své jméno, přines mi energii a přispěj jakýmkoli způsobem." Ať už šlo o skórování míče, hru nebo obranu, návrat a energii.“

Mavericks budou potřebovat Hardyho energii a Doncicovu brilantnost, když se budou vracet do Dallasu, kde budou hrát čtyři hry. Během týdne se utkají s Atlanta Hawks, Miami Heat, Clippers a Washington Wizards.

Dallas je mnohem lepším domácím týmem než na silnici. Jsou 16-6 v American Airlines Center a 8-15 daleko od něj. Získání hráčů s klíčovými rotacemi zpět a pár výher doma, zvláště pokud dokážou překonat rozhořčení proti Heat and Clippers, by mohlo vést k tomu, že se špatný road trip týmu stal vzdálenou vzpomínkou.