Clint Bowyer se připravuje na svou třetí sezónu jako Nascar na Fox Analyst

Clint Bowyer dorazil ve středu ráno na Daytona International Speedway plný energie. Když promluví, jeden by si neuvědomil, že spal ve svém autobuse v Savannah, GA ve WalmartuWMT
parkoviště před posledním úsekem jeho cesty.

Bowyer vtáhl do neposkvrněného zařízení a hledal příběhy jako hlavní analytik Nascara na Foxu spolu s komentátorem hry Mike Joy. Když Bowyer vstoupí do vysílací kabiny pro třetí sezónu – 75. sérii Nascar – bývalý závodní jezdec uvádí život do perspektivy.

"Toto je trať s veškerou expozicí a všechny oči jsou upřeny na účastníky," řekl Bowyer ve středu. „Miluji svou novou práci a miluji být v kabině s Mikem. Náš host, Tony Stewart, bude vytočen jako další hladový závodník, kterého všichni znají.

„Líbí se mi, že mohu prodat náš sport nejen starému fanouškovi – dědovi v rodině – ale i synovi a nyní i vnukovi. Tradice Daytony sahá tak daleko a kořeny tam jsou, a to je základna fanoušků, se kterou, jak věřím, mluvím.

Bowyer bude dávat pozor na různé příběhy v Daytoně, řekl. Když vedle něj stojí Stewart – jeho bývalý majitel vozu – oba vysvětlí fanouškům, jak těžké je vyhrát Daytona 500 jako duo, které se k tomu přiblížilo, ale nevyhrálo závod.

Mezi top příběhy vstupující do víkendu patří návrat sedminásobný vítěz Cup Series Jimmie Johnson, který nyní spoluvlastní Legacy Auto Club. Johnson se bude muset kvalifikovat do Great American Race během čtvrtečního večera Bluegreen Vacations Duel v Daytoně v 7 hodin ET.

Bowyerův týmový kolega Kevin Harvick, který po boku Bowyera závodil v Richard Childress Racing i Stewart-Haas Racing, oznámil, že rok 2023 bude jeho posledním rokem v seriálu Nascar Cup. Ti dva si během Bowyerovy řidičské kariéry vytvořili úzké pouto a Harvick ho vedl od doby, kdy byl pohárovým nováčkem v RCR.

"Radši vsaďte svůj spodní dolar, že bude mít hlad," řekl Bowyer o Harvickovi. "On tě nutí být lepší." V mých začátcích v RCR mě tlačil, abych se učil a uspěl. Doslova mě posadil do svých aut a na KHI jsem hodně vyhrál. Byl velkou součástí mé kariéry.

"Dokonce i ve druhé kapitole mé kariéry, když jsem se dostal do SHR, jsme byli znovu spoluhráči a on byl tím správným."

Mezitím se sám Bowyer vrátí do kokpitu v roce 2023. Pojede tři podniky v sérii Superstar Racing Experience (SRX), kterou spoluvlastní Stewart, George Pyne a Sandy Montag.

"Když jsem poprvé odešel do důchodu [na konci sezóny Nascar 2020], byl jsem vyhořelý," řekl Bowyer. „Závodím od svých 5 let. Byl jsem nad tím. Byl jsem připraven udělat něco jiného a byl jsem připraven na novou výzvu, a to jsem v kabině zjistil. Na konci loňského roku jsem dostal pocit 'chci zase něco závodit.' SRX je soutěžní série a je to zábava bez tlaku.“

Prodejní místo pro Bowyer je plán SRX, který navštěvuje tratě, na kterých Nascar nezávodí. Čtvrteční noční závodní série umožní Bowyerovi znovu závodit na hlíně a je z toho nadšený.

"Jsem z toho nervózní," řekl Bowyer. "Myslím, že každý závodník nebo jakýkoli konkurent, pokud není z něčeho nervózní, nebude úspěšný." Pokud to pro tebe tolik neznamená, moc do toho nedáš.“

Bowyer naposledy řídil sériové auto v rychlosti během testu Next Gen na Bowman-Gray Stadium na konci roku 2021. Už je to dlouho, ale je připraven na výzvu.

A když se Bowyer soustředí na svou každodenní práci ve Fox Sports, chápe, že existuje nesmírný tlak na to, aby spravedlnost v Nascaru byla vykonána. Vzhledem k tomu, že miliony fanoušků bedlivě sledují a věnují pozornost tomu, co říká během nedělního závodu Daytona 500, je z toho také nervózní.

Daytona 500 se koná v neděli 19. února v 3:XNUMX ET na Foxu.