Chicago Bulls zastíní ohledně zpráv o zranění Zacha LaVina s výhrou na začátku sezóny

Chicago Bulls už byli smolařem, který se chystal v úvodním zápase v South Beach proti Miami Heat. Pak přišla překvapivá zpráva, že Zach LaVine nebude hrát kvůli „léčbě zranění levého kolena“, což vyvolalo znepokojení nad jeho stavem po mimosezónní operaci kolene a podepsání maximální smlouvy na 215 milionů dolarů.

Jen několik dní předtím LaVine řekl, že se cítí dobře a neřeší žádnou bolest v koleni. I když byl v úterý poprvé uveden jako sporný, většina stále očekávala, že se hodí na úvodní zápas. LaVine oprášil svou nepřítomnost v zápase Heat a řekl, že byl jen „v bezpečí“, ale hlavní trenér Bulls Billy Donovan připustil, že LaVine pociťoval určité „nepohodlí“ a „bolesti“. podle Julia Poe z Chicago Tribune.

Smíšené zprávy vyvolaly nějaké červené vlajky, zvláště po tom všem, co se letos stalo s Lonzo Ballem. Vzhledem k tomu, že Ball je v dohledné budoucnosti a LaVine nyní po dlouhém odpočinku chybí první zápas sezóny, zdálo se, že Bulls míří do tohoto prvního zápasu bezútěšně.

A zprvu to vypadalo, že Chicago v Miami vypadne. Heat se dostali do vedení 13-4 a kontrolovali první čtvrtinu a půl akce. Bulls ale neustoupili, ve druhé čtvrtině chytli Miami a poté převzali plnou kontrolu ve třetí čtvrtině za kým jiným, DeMarem DeRozanem.

Po relativně klidném prvním poločase DeRozan explodoval na 19 bodů ve třetí čtvrtině, když se Chicago vyšvihlo dopředu a poté zavřel dveře devíti body za čtvrtou čtvrtinu, aby zdržel domácí tým. To je 28 z jeho herního maxima 37 bodů ve druhém poločase při vítězství 116:108. Zastřelil 14 z 22 z pole a 2 ze 3 ze tříbodového dosahu ve zprávě určené všem skeptikům, kteří se ptali, zda by mohl zopakovat výkon z minulé sezóny.

DeRozan byl jasnou hvězdou, ale potřeboval pomoc, aby porazil tento tým Heat na jejich domácí půdě. Druhý rok strážce Ayo Dosunmu prožil předsezónní humbuk se 17 body, šesti doskoky a čtyřmi asistencemi, přičemž střílel 7 ze 14 celkově a 3 ze 6 ze 3 bodů. Dosunmu už v této sezóně usiluje o novou smlouvu a začal skvěle, když špatně přehrál svého protějšku rozehrávače v Kyle Lowrym.

Když už mluvíme o rozehrávce, Nikola Vučevič dostal to nejlepší z Bama Adebaya, který se celou noc potýkal s nedostatkem kolem koše, aniž by ovlivňoval hru podle očekávání. Vučevič měl se svou střelou vlastní problémy (5 ze 13), ale skončil s 15 body a 17 doskoky a byl nejlepším hráčem hry plus-16.

Goran Dragic (12) a Coby White (10) byli dalšími býky ve dvouciferných číslech, přičemž Dragic ve druhé čtvrtině držel Chicago na dostřel díky tomu, že šel 4 ze 4 ze 3 bodů. Dragicův kolega z Bulls, Andre Drummond, také hrál dobře ve spurtech, i když na začátku čtvrté čtvrtiny to pro něj bylo ošklivé, než ustoupil Vučevičovi.

To byl úžasný týmový výkon pro Bulls, kteří byli v minulé sezóně běžně zničeni nejlepšími týmy Východní konference, včetně Heat. Rozřezání typicky vychvalované obrany Miami bez LaVinea a Balla bylo šokující vzhledem k tomu, jak moc proti nim Chicago v minulé sezóně bojovalo, ačkoliv Heat byli v tomto ohledu netypicky nedbalí. V souvislosti s tím bylo také překvapením, že Bulls překonali Heat zpoza oblouku, když šli 13 z 36 na 12 z 28 v Miami.

Bylo to příjemné vítězství pro tým Bulls, který to opravdu potřeboval. Ztráta výpadku ve spojení se zprávami o zranění LaVine by přinesla spoustu zkázy a chmur. I když je zranění LaVine stále znepokojivé a bude třeba jej monitorovat, snad celou sezónu, toto velké vítězství bylo pěknou připomínkou toho, jak úžasný DeRozan je, a dalo určitou naději, že Chicago přečká bouři těchto raných zranění.

LaVine vynechá páteční zápas na silnici proti Washingtonu Wizards, což není žádné překvapení, protože domácí úvodní zápas Bulls je v sobotu proti Clevelandu Cavaliers. LaVine nebude přehrávání zády k sobě na chvíli, pokud je v této sezóně vůbec hraje. Doufá, že bude hrát proti Cavaliers, kteří by mohli být bez All-Star rozehrávače Dariuse Garlanda kvůli zranění oka.

Pokud LaVine v této hře nehraje, budou blikat další varovné signály. Ale zatím se Bulls budou vyhřívat na tomto prvním vítězství, když se připravují na Washington.