Bucks Trio u předního soudu udržuje loď v klidu během Middletonova zranění

Milwaukee Bucks v této sezóně ještě neprohráli ani jeden zápas a začali až do pondělí 5:0, přestože nemají k dispozici All-Star Khrise Middletona, protože si ošetřuje zranění zápěstí.

Netřeba dodávat, že Giannis Antetokounmpo byl spásnou milostí Milwaukee. Bývalý MVP předvádí groteskní čísla ve výši 34.4 bodů, 14.0 doskoků, 5.8 asistencí a 1.6 bloku na zápas, přičemž v mladé sezóně trefuje přes 60 % svých střel.

Antetokounmpo není jediným velkým Milwaukee, který posílil po Middletonově nepřítomnosti.

Bobby Portis, který si loni užil průlomovou sezónu, má sám průměr double-double 13.0 bodů a 10.2 doskoků. Dlouholetý veterán Brook Lopez začal skvěle, zaznamenal 13.6 bodu, 6.4 doskoku a neuvěřitelných 3.6 bloku na zápas, přičemž trefil přes 35 % ze svých 7.4 nočních tříbodových pokusů.

Byla to zajímavá změna role mezi Lopezem a Portisem, protože historicky byl Lopez převážně vnitřní silou a Portis více sousedil. 63.8 % Lopezových střel nyní pochází z centra města a Portis se prosadil více na hraně než kdykoli předtím, když 33.9 % střel zachytil ze vzdálenosti tří stop od koše.

Je pravda, že Portis se letos trochu trápil jako střelec ve skoku (zasáhl celkem 0 skokanů ze vzdálenosti mezi 16 stopami a tříbodovou hranicí), takže další střely do interiéru by mohly být způsob, jak nastartovat jeho útok, ale bez ohledu na to je pracovní.

Antetokounmpo, který měl za posledních půl dekády obecně problémy se střelbou tři, dosahuje kariérního maxima 35.3 % ze vzdálenosti, ale tato čísla jsou vzhledem k malé velikosti vzorku trochu hlučná. Nicméně je to procento, které stojí za to sledovat, protože vylepšená tříbodová střela by jeho hru drasticky otevřela. Děsivá myšlenka sama o sobě.

Pro Antetokounmpa je však důležitější, že se v průběhu základní části vrací k podobné efektivitě z čáry faulu jako loni. Loni dosáhl 72.2 %, což je pozoruhodné zlepšení oproti minulým letům, ale letos klesl na 61.3 %, přičemž průměrně dosáhl 12.4 pokusů o trestný hody na maximum v kariéře.

Bucks dostává obvodovou pomoc od Jrue Holiday, který sám o sobě má průměrně 18 bodů, ale jak je rutinou, když musí skákat v pořadí klování, jeho efektivita tím trpí. Holiday trefuje pouhých 38.2 % svých střel, ale to by se mělo přiblížit normálu, až se Middleton vrátí.

Tato skupina klíčových hráčů, všichni produkující na vysoké úrovni, se letos zdá být navíc motivovaná poté, co v loňském semifinále Východní konference prohráli 7. hru s Bostonem. Middleton celou tu sérii vynechal a je spravedlivé se ptát, jak daleko by se Bucks dostali, kdyby byl zdravý. Opakování šampionátu by nebylo nereálné očekávání.

To je důvod, proč by mohlo být patřičné, aby Bucks snížili aktuální minutovou zátěž zejména Antetokounmpo. V současné době hraje 34.6 minuty na zápas, což je nejvíce od roku 2017-2018, a vzhledem k jeho neúnavnému hernímu stylu je spravedlivé se ptát, zda bude mít dost času na play-off v tanku, pokud bude hrát podobné minuty v průběhu dlouhého běh.

Právě teď je ale pochopitelné, že hraje pár minut navíc z nutnosti, aby vytvořil extra produkci. Bucks jasně chtějí vedení v pořadí pro Middletonův návrat, aby ho mohli pomalu uvolňovat a zároveň budovat tempo.

Ale jako u každého skvělého může být obtížné náhle zmenšit jejich roli, když hrají tak dobře jako Antetokounmpo v současnosti. Řecká superstar by byla okamžitým vítězem MVP, kdyby sezóna skončila dnes, a dokonce i ten nejpečlivější trenér – kategorie, která v minulosti vyhovovala Mikeovi Budenholzerovi – by z něj mohl vymáčknout jen pár věcí navíc, protože hra je o to jednodušší.

Pomohlo by to usnadnit tento přechod, kdyby Grayson Allen podával lepší ofenzivní výkon, protože na začátku měl potíže se střelbou. Strážce, který si loni našel u týmu hezkou roli, trefuje z pole jen 31.8 %, což přinutilo útok více proudit přes zmíněnou trojici před kurtem.

I když se zdá, že Bucks jsou schopni to zvládnout až do Middletonova návratu, zdá se, že si trochu zahrávají s ohněm. Už nejsou tak mladí jako bývali a v případě zranění by se zdálo příliš optimistické očekávat, že George Hill nebo Wesley Matthews, oba 36, ​​ponesou větší náklad.

Dát nováčkovskému křídlu MarJonu Beauchampovi několik dalších příležitostí a zároveň prodloužit minuty Jordana Nwory by mohlo vést k několika menším výhrám, ale poskytlo by to Bucks jak potřebné minuty pro rozvoj pro jejich mladší hráče, tak by to dalo klíčovým veteránům více času. vypnuto.

Pokud není uvedeno jinak, všechny statistiky prostřednictvím NBA.com, PBPS statistiky, Čištění skla or Basketbalové reference. Všechny informace o platu prostřednictvím Spotrac. Všechny kurzy přes Sázková kancelář FanDuel.