Brazílie vyřadila Jižní Koreu 4:1 a postoupila do čtvrtfinále

Brazílie vyřadila Jižní Koreu z pondělního turnaje mistrovství světa a postoupila do čtvrtfinále, což je poosmé v řadě, kdy se nejúspěšnější tým v historii mistrovství světa kvalifikoval do tohoto kola.

Klíčová fakta

Brazilský Vinicius Junior skóroval proti Jižní Koreji pouhých sedm minut v první polovině zápasu, po něm Neymar z pokutového kopu a gólů Richarlisona a Lucase Paquety.

Neymar, který má v brazilském národním týmu 77 gólů, potřebuje už jen jeden, aby vyrovnal brazilskou fotbalovou legendu Pelého o titul nejlepšího střelce země všech dob (7 z těchto gólů bylo během mistrovství světa).

Přestože se zadní linie Jižní Koreje snažila bránit útokům Brazílie, Seung-Ho Paik skóroval ve druhém poločase a zvýšil skóre na 4-1 v plném čase.

Překvapující fakt

Brazílie vyhrála pět mistrovství světa, nejvíce ze všech zemí v historii turnajů.

Co sledovat

V pátek se Brazílie utká ve čtvrtfinále s Chorvatskem, které postoupilo do dalšího kola poté, co porazilo Japonsko 3:1 na penalty po nerozhodném výsledku 1:1. Pokud Brazílie porazí Chorvatsko, utká se v semifinále s vítězem pátečního utkání Argentina-Nizozemsko.

Klíčové pozadí

11 týmů, které zůstávají v turnaji v pondělí, jsou Brazílie, Nizozemsko, Argentina, Francie, Anglie, Chorvatsko, Brazílie, Maroko, Španělsko, Portugalsko a Švýcarsko. USA byly vyřazen v sobotu Nizozemskem. Chorvatsko, Nizozemsko, Argentina, Anglie a Francie si již zajistily postup do čtvrtfinále turnaje, takže zbývajících šest týmů bude bojovat o tři zbývající místa. Finále mistrovství světa je naplánováno na neděli 18. prosince.

Velké číslo

$ 440 milionů. Tolik v prize money FIFA rozdá peníze 32 národním týmům, které soutěžily na mistrovství světa, včetně 42 milionů dolarů pro vítěze.