Bayern Mnichov ukončil bundesligovou krizi výhrou 4:2 nad Wolfsburgem

Na papíře Bayern Mnichov ukončil svou mini krizi po mistrovství světa. Rekordmeister porazili Mainz uprostřed týdne v DFB Pokal 4:0 a co je důležitější, ukončili své tři zápasy v řadě remízou 1:1 vítězstvím 4:2 nad Wolfsburgem.

Na první pohled je výsledková krize zažehnána. Ale triumf nad Wolfsburgem ukázal i spoustu nedostatků, které by mohl efektivnější soupeř lépe prozkoumat. Podle Bundesliga.com vedl Wolfsburg v xG 2.71 až 0.68.

Není divu, že hlavní trenér Bayernu Julian Nagelsmann souhlasil, že jeho tým mohl mít v neděli večer trochu štěstí. "Výhra byla klíčová," řekl Nagelsmann médiím po zápase. "Z prvních tří šancí jsme dali tři góly, což nám usnadnilo."

Zdálo se, že tyto tři góly Kingsleyho Comana (9' a 14') a Thomase Müllera (19') zápas brzy ukončily, ale gól z konce prvního poločasu Jakuba Kaminského otevřel dveře Wolfsburgu. Poté byl v 54. minutě vyloučen Joshua Kimmich druhou žlutou kartou.

"Po stavu 3:0 jsme byli příliš uvolnění a nechali jsme Wolfsburg zpět do hry," řekl Nagelsmann. Jen díky individuálnímu kouzlu Jamala Musialy v 73. minutě byl Bayern konečně schopen hru zpečetit / Jamalův gól byl klíčový,“ řekl Nagelsmann. "Vezmeme tři body a postoupíme."

Ale ani po čtvrté brance Bayernu Wolfsburg neodešel. V 81. minutě skórovali Wolves vteřinu, když jednu ze svých mnoha šancí konečně proměnil Mattias Svanberg. Yannick Gerhardt pak jen o chvíli později skóroval třetí, ale VAR zasáhl a vzal jakoukoli naději na návrat Wolfsburgu.

Výsledek znamená, že Bayern prozatím zůstane v čele tabulky. Jeden bod před Unionem Berlín, tři body před Dortmundem, čtyři body před Lipskem a pět bodů před Frankfurtem. Všechny tyto strany však zůstávají ve výzvě o titul.

Kromě toho si tyto strany také všimnou, že tato strana Bayernu je porazitelná. Ve hře bylo několik pasáží, kde mohla skórovat efektivnější strana Wolfsburgu. Klub, který trénuje bývalý šéf Bayernu Niko Kovač, dal první dva góly a vykopal se do nemožné díry.

"Bayern dal tři góly ze svých prvních dvou střel, protože Kingsleyho střela nebyla střela," řekl Kovač po zápase na Meida. „Myslím, že jsme dnes měli smůlu, že jsme prohráli. Jejich individuální kvalita udělala rozdíl.“

Bayern to samozřejmě bude vidět jinak. Nagelsmann a kluboví šéfové to budou vnímat jako typický efektivní výkon jako v Bayernu. Budou také zdůrazňovat, že toto vítězství bylo nutné v týdnu, ve kterém kapitán a aktuálně zraněný brankář Manuel Neuer poskytl kontroverzní dvojitý rozhovor pro The Athletic a Süddeutsche Zeitung.

V tomto rozhovoru Neuer silně kritizoval šéfy Bayernu za to, že vyhodili svého trenéra brankářů Toniho Tapaloviče. I když byla prohlášení, jak tomu často v mediálním kotli kolem rekordních šampionů bývá, přehnaná, porážka či remíza proti Wolfsburgu by jistě otevřela stavidla pro mediální cirkus. Místo toho ale výsledek dává všem na Säbener Straße čas na uklidnění.

Co ale výsledek znamená pro boj o titul? Jak už to tak bývá, pravda bude při posuzování tohoto výsledku někde uprostřed. Bayern si šťastně vezme tyto tři body a prohlásí se zpět ve formě. Soupeři berou na vědomí, že Bayern stále může vyhrávat šťastné zápasy. Ale tajně vycítí, že v této sezóně existuje šance získat titul v Bundeslize.

Manuel Veth je hostitelem Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Byl také publikován v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a několika dalších prodejnách. Sledujte ho na Twitteru: @ManuelVeth