Porážka Bayernu Mnichov ukazuje, že FC Barcelona je stále ještě kousek od elity Ligy mistrů (VIDEO)

FC Barcelona se v úterý večer nezapsala do historie, když v Lize mistrů prohrála 2:0 s Bayernem Mnichov.

Katalánci nikdy neporazili Bavory na jejich domácím hřišti v elitní evropské klubové soutěži, ale vypadalo to, jako by byli na cestě k nápravě v výbušném prvním poločase.

Šancí jako Robert Lewandowski a Pedri bylo hodně. Ale v napínavé bitvě kontinentálních těžkých vah Barca nedokázala svého soupeře odložit, když je měla na laně.

Jejich bundesligoví nepřátelé nasáli údery a pak ve druhém poločase vystřelili zpět s párem knockdownů, než došli k jednomyslnému rozhodnutí vyhrát na body.

První prohra Barcy v sezóně v jakémkoli formátu ukazuje, že přes všechna znatelná zlepšení na hodinkách hlavního trenéra Xaviho Hernandeze a dopad nových posil jsou Blaugrana stále ještě o kus dál od boje mezi elitou.

„Když v Lize mistrů pustíte týmy z háku proti stranám této úrovně, nakonec zaplatíte,“ posteskl si Xavi po zápase španělského vysílání Movistar.

„Byli jsme lepší. Měli jsme šest nebo sedm opravdu čistých šancí, ale Bayern není tak shovívavý."

"Ale vezmeme si pozitiva, a i když to byl negativní výsledek, můžeme se poučit z chyb," přísahal.

"Je to krok zpět." Udělali jsme dost pro remízu, pokud ne vyhrajeme, porážka není zasloužená, ale ve dvou boxech jsme udělali chyby."

Xavi má pravdu v tom, že se Barca musí zaměřit na pozitiva. V úvodních 45 minutách přenesli zápas proti Bayernu jako málokdo v této výšce a lepší zakončení by mohlo úplně změnit titulky.

Pedri a Gavi ve věku pouhých 19 a 18 let znovu ukázali, že mají kvalitu na to, aby mohli soutěžit se světovou špičkou, a že nepřátelská atmosféra je nedokáže setřást ze hry.

Ale dokud Barca nezačne zabíjet protivníky, když mají příležitost, a stane se více streetwise, čekání na první titul UCL za osm let příštího června bude jen pokračovat.