Bayern Mnichov porazil Bochum 3:0 a přesunul pozornost na PSG

"Myslím, že všechny velké kluby v Evropě měly v té či oné sezóně problémy," řekla hvězda Bayernu Mnichov Thomas Müller po sobotní výhře svého klubu 3:0 nad Bochumí. "Myslím, že PSG je v tomto trochu výjimkou a i v roce 2023 jsme stále neporaženi."

Müller v tu chvíli samozřejmě nevěděl, že Paris Saint-Germain, úterní soupeř v Lize mistrů UEFA, bojuje proti Monaku a zápas nakonec prohraje. Francouzští giganti také vyřadili z Francouzského poháru Olympique Marseille.

"Každý zápas začíná od 0:0," odpověděl hlavní trenér Bayernu Julian Nagelsmann, když se ho francouzský reportér zeptal na prohru PSG s Monakem, zatímco Bayern vyhrál svůj zápas 3:0. „Pokusíme se tam vyhrát a předvést co nejlepší výkon. Výsledky posledních týdnů nejsou pro úterý důležité. Je to nová, jiná soutěž.“

Bylo by skutečně pošetilé dělat závěry pro úterní zápas na základě vítězství Bayernu proti Bochumi. Protože i když Bayern porazil své přátelské rivaly –oba kluby mají fanouškovské přátelství, které sahá 50 let zpět—pravdou také je, že to byla chyba v obraně Saidyho Janka a brankáře Manuela Riemanna, která vedla k úvodnímu gólu Müllera (41').

Tento gól pak vydláždil cestu k taktickým změnám, když Nagelsmann přehodil João Cancela na pravou stranu a na levou stranu přivedl Alphonso Daviese. Za portugalského krajního obránce pak v 59. minutě nastoupil Kingsley Coman a o pět minut později Francouz zdvojnásobil vedení Bayernu. Serge Gnabry by to pro Bayern zpečetil z místa (73').

Müller by ve smíšené zóně uznal, že začátek Bayernu nebyl nejlepší. Jeho šéf Nagelsmann to ale viděl trochu jinak. "Mohli jsme jít 2:0 po 6 minutách přes Leona a Jamala," řekl Nagelsmann. "Potom jsme nebyli dobří." Střídání ve druhém poločase přineslo čerstvou krev. King (Coman), Ari (Ibrahimovic), Mathys (Tel), Blind a Davies si vedli dobře. Celkově si myslím, že vítězství bylo zasloužené."

O tom, že výhra Bayernu byla nakonec zasloužená, není pochyb. Rekordmeister kontroloval hru poté, co se ujal vedení, a mohl vyhrát o více, kdyby byli klinickější. Přesto existuje obecný pocit, že Bayern bude muset v úterý hrát proti PSG lépe.

"Musíme být v našich silách," řekl Matthijs de Ligt po zápase ve smíšené zóně, když byl dotázán na střetnutí s PSG. „Každý ví, jakou má kvalitu. Jsou to úžasní hráči. Nejdůležitější je, abychom zůstali fit a koncentrovaní."

Je to skutečně masivní zápas mezi dvěma kluby, pro které je Liga mistrů nejdůležitější trofejí této sezóny. PSG opět vládne francouzské Ligue 1 a před Monakem má náskok sedmi bodů. Situace není úplně jasná pro Bayern v Bundeslize, který má za sebou možná nejzajímavější boj o titul ze všech nejvyšších evropských lig.

Pravdou však také je, že Bayern po deseti bundesligových titulech v řadě cítí, že jejich hlavním cílem je v této sezóně titul v Lize mistrů. Ve skutečnosti by výhra evropské koruny namalovala možná ztrátu titulu v Bundeslize, a to by také mohlo znamenat, že Rekordmeister v úterý ve Francii předvede mnohem lepší úsilí.

Manuel Veth je hostitelem Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Byl také publikován v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a několika dalších prodejnách. Sledujte ho na Twitteru: @ManuelVeth