Bayern Mnichov porazil Frankfurt 6:1, což ještě více podtrhlo svou dominanci v Bundeslize

Byl to perfektní začátek bundesligového tažení Bayernu Mnichov 2022/23. Rekordmeister porazil ve vyprodané Deutsche Bank Areně vítěze Evropské ligy Eintracht Frankfurt 6:1. Ale zatímco kampaň Bayernu začala perfektně, Bundesliga je znovu vystavena debatě o její konkurenceschopnosti.

Dominance Bayernu byla ve skutečnosti zřejmá během několika minut zápasu. Během pěti minut otevřel skóre Joshua Kimmich skvělým přímým kopem, u kterého podle statistik AWS měli tvůrci pouze 4% pravděpodobnost vstřelení branky.

Tento cíl připravil scénu pro útěk. Benjamin Pavard (11'), Sadio Mané (29'), Jamal Musiala (35') a Serge Gnabry (43') zvýšili vedení Bayernu 5:0 v poločase. Druhý poločas byl bezvýznamný, což umožnilo hlavnímu trenérovi Julianu Nagelsmannovi debutovat vysoce nabízeným talentem Mathys Tel na poslední minuty zápasu.

Musiala (83') mezitím přidal další, což ještě více podtrhlo jeho postavení nejžhavější vyhlídky v evropském fotbale. Jediný gól Frankfurtu vstřelený novou posilou Randal Kolo Muani (64') se málem ztratil v hluku.

"Odehráli jsme neuvěřitelný zápas se spoustou energie," řekl Nagelsmann po zápase. „Se zápasem s Lipskem bylo mnoho paralel. Kluci jsou šťastní. Výhry nejsou nikdy normální, vždy je to něco speciálního, i když jste vyhráli hodně. Všichni hladoví po dalších a já doufám, že to tak zůstane.“

Bayern také minulou sobotu ovládl prvních 45 minut proti Lipsku v Superpoháru DFL. Lipsko se v tomto zápase téměř vrátilo, ale v posledních pěti minutách nestačilo na vyrovnání.

Poločasové skóre v Lipsku a dnešní výsledek budou další vodou na mlýn pro kritiky zpochybňující konkurenceschopnost Bundesligy. I přes nebo možná právě kvůli odchodu Roberta Lewandowského vypadá Bayern v této sezóně nezastavitelně.

Prvních pět branek vstřelilo pět různých střelců a dvakrát se trefil pouze Musiala. Útok s Gnabrym a novou posilou Mané umlčel ty, kteří si mysleli, že polského útočníka nelze nahradit. Rekordmeister nyní vypadá nebezpečněji a dal dohromady stranu, která bude výzvou pro Ligu mistrů, přičemž titul v Bundeslize je téměř druhořadý.

"Bylo to zcela zasloužené vítězství Bayernu," ​​řekl po utkání hlavní trenér Eintrachtu Frankfurt Oliver Glasner. „Po dvou rychlých inkasovaných gólech jsme ztratili hlavu. Bayern naplno využil prostor, který jsme mu dali. Byli jsme prostě ohromeni jejich tempem. Nyní máme šanci ve středu proti Realu Madrid postoupit lépe."

Ti, kteří věří, že zaměření Bayernu na Ligu mistrů umožní jiným klubům vyhrát titul, se budou muset znovu zamyslet. Rekordmeister obsadil každou roli dvojnásobnou – ve skutečnosti by se v tuto chvíli do startovní jedenáctky nedostali lidé jako Leroy Sané a Kingsley Coman.

Tato dominance má však i odvrácenou stranu. Bundesliga tvrdě pracuje na větším mezinárodním uznání. Generální ředitel Bayernu Oliver Kahn a člen výkonné rady Andreas Jung v posledních týdnech naléhali na ostatní německé kluby, aby odešly do zahraničí a pomohly s prodejem ligy.

Eintracht Frankfurt (do Japonska), VfB Stuttgart a 1.FC Köln (oba budou hrát přátelské utkání v texaském Austinu) již oznámily turné na listopadovou přestávku na mistrovství světa.

Odjet do zahraničí je jedna věc; přesvědčovat lidi, že liga je konkurenceschopná, je něco jiného; koneckonců, Bayern rozdrtit Frankfurt 6:1 v úvodním zápase je pro optiku hrozné – jediný pohled na fotbalový Twitter ve Spojených státech v pátek večer je vše, co člověk potřebuje vědět o zápasech Bundesligy, aby se prodal jako produkt.

Možná, že Bayern otevřel sezonu, byl při zpětném pohledu hrozný nápad a je to další připomínka dominance klubu a propast nad zbytkem ligy. Jeden zápas, který by dával větší smysl, by byl Dortmund proti Leverkusenu, což slibuje sobotní večerní podívanou.

Sledovat tyto dva týmy bude zábavné, ale po páteční dominanci Bayernu, kolik lidí mimo zarytých fanoušků Bundesligy si je naladí, zvláště když se o víkendu otevírá Premier League?

Manuel Veth je hostitelem Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Byl také publikován v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a několika dalších prodejnách. Sledujte ho na Twitteru: @ManuelVeth