Bayern Mnichov po návratu Lewandowského porazil Barcu 2:0, ale pochybnosti zůstávají

Bayern Mnichov porazil Barcelonu 2:0 v zápase, který bývalá hvězda Roberta Lewandowskiho považovala za velký návrat. Přestože Lewandowski měl své šance, trefy Lucase Hernándeze (50') a Leroye Saného (54') zajistily Bayernu všechny tři body v konečném komfortu.

Ve skutečnosti byla rychlost kapitulace Barcelony po prvním gólu impozantní. Bayern se prvních 45 minut jen probojoval, aby prolomil mrtvou situaci hlavou Hernándeze po rohu Joshuy Kimmicha. O pouhé čtyři minuty později bylo utkání ukončeno, když Sané odblokoval obranu Barcy a zvýšil na 2:0.

"V prvním poločase měla Barcelona větší šance než my - náš poslední míč nebyl úplně tam," řekl po zápase hlavní trenér Bayernu Julian Nagelsmann. "Ve druhém poločase se věci zlepšily a naše efektivita dnes udělala rozdíl."

Lewandowski to sám o sobě mohl pravděpodobně ukončit už v prvním poločase. "Máme štěstí, že poslal ten volej přes břevno a já jsem tam byl při druhé šanci," řekl po zápase brankář Bayernu Manuel Neuer. "Dnes jsme předvedli dobrý defenzivní výkon."

Ta druhá část byla opravdová, ale až ve druhé polovině. Zejména Alphonso Davies musel v prvním poločase několikrát spěchat, aby hasil požáry. Kanaďan měl štěstí, že jeho faul na Ousmane Dembélého v šestnáctce (44') nebyl považován za penaltu.

Pak přišly dva rychlé góly Bayernu ve druhém poločase, které v mnoha ohledech překryjí mnohé nedostatky prvního poločasu. Pointa však zůstává, že Rekordmeister poté, co se potýkal ve třech přímých zápasech Bundesligy, měl opět období, ve kterých týmy měly problémy se soupeřem.

Ale možná byli fanoušci a média na Bayern příliš přísní? "Neměli bychom to přehánět; vyhráli jsme naše CL hry,“ řekl Neuer. „Měli jsme prostor proti Interu a Barceloně. Musíme si však počínat lépe proti kompaktním týmům vzadu. Takový soupeř nás nyní čeká o víkendu v Augsburgu.“

Neuerovy výroky obsahují kus pravdy. Bayern měl fantastický začátek a mnoho pozorovatelů mělo pocit, že Bundesliga byla v srpnu uzavřena po výhrách proti Frankfurtu (6:1), Wolfsburgu (2:0) a Bochumi (7:0).

S bilancí 15:1 se Bayern zdál být v lize nezastavitelný, ale pak přišly tři nerozhodné výsledky. Nejprve Gladbach udržel Bayern remízou 1:1, poté Union Berlín získal bod Bayernu za remízu 2:2 a nakonec i Stuttgart remizoval 2:2 poté, co dvakrát prohrál v Allianz Areně.

Tři zápasy Bundesligy bez výhry byly přerušeny velmi přesvědčivou výhrou 2:0 proti Interu Milán na San Siru. Zápas proti Interu byl možná nejlepším výkonem v této sezóně až do dnešních deseti minut proti Barce, které Bayernu zajistily další tři body a historický 30 zápas ve skupinové fázi v Lize mistrů bez porážky – čímž se vyrovnal rekord Realu Madrid.

Možná byla média na Bayern příliš tvrdá. Rekordmeister nyní porazil Inter Milán a Barcu ve skupině smrti a může se v podstatě kvalifikovat do další fáze dvěma výhrami nad Viktorií Plzeň.

Pochybnosti zůstanou, dokud se výsledky v Bundeslize nezlepší. Na řadě je Augsburg, strana, která nedá Bayernu prostor, jaký v tomto zápase udělala Barca. Navíc Rekordmeister může být bez Hernándeze a Dayota Upamecana, kteří dnes večer utrpěli zranění.

To je možná hlavní poznatek ze zápasu s Barcou. Bayern odvedl práci a při jeho návratu do Allianz Areny odřízl Lewandowského, ale pochybnosti zůstanou, dokud se výsledky Bundesligy nezlepší.

Manuel Veth je hostitelem Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Byl také publikován v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a několika dalších prodejnách. Sledujte ho na Twitteru: @ManuelVeth