Argentina vede 2:0 po skóre Messiho a Di Maria

Lionel Messi a Angel Di Maria skórovali v prvním poločase, když se Argentina v první polovině nedělního finále mistrovství světa ve fotbale 2 ujala vedení 0:2022 proti Francii, v utkání, které je pravděpodobně posledním pro 35letou argentinskou legendu. mířil na zisk největšího sportovního titulu.

Klíčová fakta

Messi – všeobecně považovaný za největšího ze své generace – čelí francouzskému útoku vedeném 23letým Kylianem Mbappém, kterého mnozí považují za dědice argentinské hvězdy zjevně nejlepšího hráče světa.

Messi a Mbappé společně vedou turnajové tabulky skórování branek, každý s pěti góly a třemi a dvěma asistencemi.

Finále v Lusail bude šancí pro Messiho, který vyhrál všechny další velké trofeje ve hře, překonat zklamání z prohry 1:0 s Německem ve finále 2014, kde krátce po poločase promarnil příležitost skórovat. .

Historie také láká francouzský tým a Mbappé, kteří se snaží stát se prvním týmem za posledních šest desetiletí, který vyhraje po sobě jdoucí Světové poháry – což je výkon, který naposledy dosáhla Brazílie Pele.