Argentina přežije ohromující návrat Nizozemska a dostane se do semifinále mistrovství světa

Topline

Argentina a hvězdný útočník Lionel Messi postupují do semifinále mistrovství světa poté, co přežili šokující dvougólový comeback z druhého poločasu z Nizozemska v zápase, který mnozí označují za zatím nejzábavnější na turnaji.

Klíčová fakta

Argentina vyhrála zápas 4:3 v penaltovém rozstřelu poté, co bylo skóre nerozhodné 2:2 po prodloužení.

Argentina se dostala do vedení 2:0 díky gólům Messiho a Nahuela Moliny, ale v posledních minutách druhého poločasu vedení promarnila.

Nizozemsko dostalo první gól zpět po skóre Wouta Weghorsta v 83. minutě, poté vyrovnalo zápas dalším gólem Weghorsta v 10. minutě nastaveného času s pouhými vteřinami.

Velké číslo

17. Tolik žlutých karet bylo uděleno v chaotickém zápase, čímž byl vytvořen nový rekord Světového poháru. Žádné červené karty nebyly.

Co sledovat

Argentina se v úterý utká s Chorvatskem v semifinále poté, co Chorvatsko v pátek vytáhlo masivní rozruch a klepalo se z turnajových favoritů Brazílie.

Klíčové pozadí

Argentinský běh je ostře sledován po celém světě, protože se očekává, že to bude pro Messiho (35) poslední šance vyhrát největší sportovní událost světa. K vítězství se přiblížil v roce 2014, kdy Argentina prohrála s Německem v prodloužení finále mistrovství světa, ale mistrovství světa 2022 je nyní jediným dalším případem v jeho kariéře, kdy postoupil za čtvrtfinále. Nizozemsko vstoupilo do zápasu jako smolař navzdory silnému výkonu ve skupinové fázi a stavu 3-1 vyhrát nad USA v kole 16.

Tečna

Maroko je jediným dalším neevropským týmem, který zůstal ve Světovém poháru, a už se to zapsalo do historie jako první arabský národ se probojoval do čtvrtfinále. Pokud Maroko v sobotu vyhraje zápas s Portugalskem, stane se prvním africkým týmem, který se kdy probojoval do semifinále.

Další čtení

World Cup Shocker: Chorvatsko vyřadilo oblíbenou Brazílii, i když Neymar vyrovnal Pelého gólový rekord (Forbes)

Mužský tým USA vypadl ze Světového poháru po prohře 3:1 s Nizozemskem (Forbes)

Na co se dívat ve finále mistrovství světa: Messiho poslední vzdor, Neymar vs. Pelé, Marocký běh na věky a další (Forbes)