Ángel Di María předvedl další velký zápas, když Juventus postoupil v Evropské lize

Díky 15bodovému odečtení je pro Juventus v této sezóně domácí úspěch nemožný, UEFAEFA
Evropská liga nabyla pro turínské giganty ještě většího významu.

Ten trest – diskutováno v tento předchozí sloupec – nechal Bianconeri 12 bodů od první čtyřky, takže vítězství v Evropské lize je pravděpodobně nejlepší způsob, jak si zajistit místo v Lize mistrů pro sezónu 2023/24.

Přesto po remíze v prvním zápase svého zápasu 32. kola s Nantes doma 1:1 zamířilo Juve do Francie s velkým množstvím práce, pokud chce pokračovat ve svém postupu v soutěži.

Stejně jako v celé sezóně by dlouhý seznam zranění přidal další vrstvu obtížnosti k jejich šancím, přičemž Federico Chiesa, Arkadiusz Milik, Paul Pogba a Fabio Miretti všichni tento výlet zmeškali s řadou problémů.

Vstupte Ángel Di María.

Uplynuly pouhé čtyři minuty druhé etapy, když Nicolò Fagioli získal držení hluboko na polovině Nantes, provedl pár doteků a pak si na hranici vápna vybral Di Maríu.

Argentinský reprezentant nezaváhal, okamžitě vyrazil míč mohutným kudrnatým úsilím, který našel horní roh sítě a nechal bývalého brankáře Fiorentiny Albana Lafonta chytit se do vzduchu.

O něco málo přes 10 minut později Di María účinně vyrovnal nerozhodný stav, sebral míč v téměř identické pozici, ale tentokrát se rozhodl jet směrem k brance, obešel brankáře a obránce, než se pokusil o střelu, kterou obránce Nicolas Pallois zablokoval paží. ležet na zemi.

Rozhodčí ho vyloučil a nařídil penaltu, kterou pohotově prostřelil Di María. S dalším mužem Juve využilo svou výhodu a přidalo se k tlaku, s řadou šancí přidat třetinu před odpískáním poločasu.

Di María si z velké vzdálenosti vynutil výborný zákrok od Lafonta, Adrien Rabiot z bezprostřední blízkosti hlavičkoval nad břevno a Filip Kostic se sám trefil do tyče.

Další šance přišly po přestávce, než se Juve konečně dočkalo další brankové rvačky. Chytrá přihrávka Di Maríi poslala Alexe Sandro na branku, ale jeho snahu odmítl Lafont a následná přihrávka Dušana Vlahoviče vyletěla do vzduchu.

Di María na to narazil hlavičkou, kterou Lafont dlaní vyrazil, ale když se Vlahovic naposledy snažil, rozhodčí naznačil, že míč při pokusu Di Maríi překročil čáru.

Odtud už šlo jen o to, vidět posledních patnáct minut, ale nebylo pochyb o tom, že argentinská hvězda byla rozdílem mezi oběma stranami a znovu ukázala, že umí, když na tom nejvíc záleží.

"Jsem opravdu šťastný, že jsem mohl dokončit dobrou práci týmu a proměnit ji v góly," řekl Sky Italia po zápase. „Chtěli jsme postoupit do dalšího kola, Evropská liga je pro nás velmi důležitá.

"Dlouho jsem čekal na takovou příležitost s dresem Juve a dokázal jsem zvednout laťku." Snažím se pomoci týmu, vyhráli jsme a jsme v osmifinále.

"Tento výsledek znamená pro naši sezónu hodně, vyhrát tady, když proti nám fandí celý stadion, ale dostali jsme, co jsme chtěli."

Max Allegri byl také očividně potěšen, když použil svůj vlastní pozápasový rozhovor se stejným vysílatelem, aby zdůraznil skutečnost, že Di María je skutečně zvláštní talent.

"Je to šampion a jiný než ostatní," řekl kouč Sky Italia. „Všechno mu jde snadno, zvyšuje celkovou úroveň týmu a všichni ostatní se v jeho přítomnosti cítí uvolněněji.