All-Star Break nezchladí žhavé Milwaukee Bucks

Většina hráčů – v jakémkoli sportu – se těší na prodlouženou mezisezónní přestávku, kterou poskytuje zápas hvězd příslušné ligy a související přestávku v rozvrhu, která s tím přichází.

Milwaukee Bucks na tom nebyli jinak, zvláště poté, co se vypořádali se spoustou zranění, která vyřadila klíčové přispěvatele na dlouhé úseky prvního poločasu spolu s náročným programem směřujícím do přestávky.

Pravděpodobně však došlo ke zklamání poté, co se Milwaukee konečně vrátilo do plné síly a odpískalo 12 po sobě jdoucích vítězství, než stisklo tlačítko pauzy po vítězství 116:110 v Chicagu 16. února.

Ukázalo se však, že týdenní pauza příliš nezpomalila postup Bucks. Milwaukee se v pátek večer vrátilo do akce ve zvučném stylu a prodloužilo svou vítěznou sérii na 13 zápasů s porážkou 128-99 v Miami, což znamenalo největší náskok Bucks v této sezóně.

"Celá skupina se po přestávce dobře soustředila," řekl hlavní trenér Mike Budenholzer. "Na obou koncích kurtu se snažili být co nejlepší."

Budenholzer poznamenal, že rozehrávač Jrue Holiday v tomto ohledu udával tón 24 body, pěti doskoky a sedmi asistencemi, aniž by se během téměř 29 minut na parketu dopustil jediného obratu.

Holiday byl jedním ze šesti Bucks, kteří skórovali dvojciferně proti Miami, skupině, která zahrnovala záložního strážce Bobbyho Portise, který skóroval 18 ze 7 z 11 střel a získal 11 doskoků ve svém prvním zápase zpět poté, co chyběl více než měsíc kvůli koleni. zranění.

"Jaká čest pro něj a jak tvrdě pracoval," řekl Budenholzer. "Práce, kterou odvedl během hvězdné přestávky, nemůžu říct dost o Bobby Portia." Udal nám tón. Je velkou součástí naší postavy. To, že se vrátil po zranění a hrál takhle, svědčí o tom, jaký je.“

Nově příchozí Myers Leonard a Jae Crowder také významně přispěli. Leonard ve své první hře od roku 2021 nastřílel pět bodů a ukořistil šest desek, zatímco Crowder, kterého Milwaukee získalo od Phoenixu v termínu uzávěrky, se poprvé v této sezóně ujal slova a zaznamenal devět při střelbě 3 z 5, včetně dvojice 3. -ukazatele a stáhl tři doskoky.

"Opravdu působivé pro oba," řekl Budenholzer. "Jae, snažili jsme se ho přidat do naší skupiny." Poděkování Jonu Horstovi a přední kanceláři za nalezení způsobu, jak ho dostat. Má velký podíl na vítězství."

Samozřejmě, zatímco únorová žhavá série je jistě působivá, nasazuje zadky do sedadel a pomáhá s umístěním v play-off, je ještě dlouhá cesta, než budou Bucks moci přejít na tempomat.

Za prvé, je tu rozvrh, který pokračuje v neděli odpoledne proti novému týmu Phoenix Suns, který šel all-in v termínu výměny přidáním Kevina Duranta.

Zbytek programu Milwaukee zahrnuje pět zápasů proti soupeřům z Východní konference Philadelphii, Brooklynu a Bostonu, stejně jako cestu do Phoenixu na odvetný zápas se Suns a další do Denveru na rande s Nuggets v čele Západní konference spolu s návštěvou Memphisu. , aktuálně druhý na Západě, v předposlední soutěži pravidelné sezóny.

Pak je tu otázka zdraví, která Bucks v této sezóně občas zatočila a v pátek znovu zvedl svou ošklivou hlavu, když Giannis Antetokounmpo, který byl kvůli zranění zápěstí omezen na pouhých 20 sekund v Utkání hvězd, opustil hru. v první čtvrtině poté, co si narazil pravé koleno na hráče Suns.

Jeho dostupnost v neděli proti Suns nebyla po zápase v Miami známa, ale ztráta dvojnásobného nejužitečnějšího hráče, který je aktuálně třetí v lize s 31.8 body a druhý s 12.2 doskoky na zápas, by byla strašně velká rána.

"Uvidíme, jak se bude zítra cítit," řekl Budenholzer. "Vyhodnotíme ho a vezmeme to den za dnem."